Kontakta oss

Vid frågor gällande datasäkerhet vänligen kontakta vår Datasäkerhetsavdelning.

Kontakta oss för mer information

Vi står beredda

Kontor:
DuPont Sverige AB
Box 914
195 05 Arlandastad
Tel: 08-595 110 40

Kontor Danmark:
Langebrogade 1
DK-1411 København K
Tel: +45 32 66 20 00

Vid frågor kontakta nedenstående personer:
(Vid frågor gällande DuPonts övriga produkter utöver lantbruk, vänligen ring Vivian Frank Jansson 08 595 110 42)

Manager Norden/Baltikum
Norbert Leisse
Telefon + 45 32 66 20 00
E-mail. norbert.leisse@dupont.com

Försäljning och rådgivning 
Ingrid Bechtel
Telefon 0703-118 199
Email: ingrid.bechtel@dupont.com

Rådgivning Mellansverige
Henrik ”Henke” Clason
Telefon 0708-680 474
Email: henke.claeson@telia.com

Registrering & Udvikling Norden/Baltikum
Caroline Kaiser, mamma täckning för Kristina Wänblad
Telefon +45 27 79 32 22
Email: caroline.kaiser@dupont.com

Registrering Norden/Baltikum
Sophie Hane Weijman
Telefon +45 23 74 68 93
Email: sophie.hane-weijman-1@dupont.com

Utveckling Norden/Baltikum
Irina Ionescu, mamma täckning för Tone Glarborg
Telefon +45 28 10 17 33
Email: irina-alexandra.ionescu@dupont.com

Utveckling Norden/Baltikum
Bertram H. Larsen
Telefon +45 32 66 20 36
Email: bertram.larsen@dupont.com

Ekonomi, logistik & order
Ann-Helen Siwertsson
Telefon 0708-680 471
Email: ann-helen-siwertsson@dupont.com

 

 

Använd växtskyddsmedel med försiktighet. Läs alltid etikett och produktinformation före användning. Observera alla varningsfraser och symboler.

 

Din integritet är viktig för DuPont. Dina personuppgifter (namn, e-post, telefonnummer och andra kontaktuppgifter) lagras i valda kundsystem på servrar huvudsakligen i Förenta Staterna. Denna information kommer att användas av DuPont, dess dotterbolag, partners och utvalda tredje parter i andra länder för att ge dig den produkt- eller serviceinformation du begär. För att läsa mer, besökwww.privacy.dupont.com. När du tillhandahåller dina personuppgifter, samtycker du till sekretesspolicyns villkor och bestämmelser.